02.09.2021 - Vážení zákazníci, z důvodu zdražování solárních panelů na straně výrobců budeme ceny navyšovat také. Do konce roku 2021 však zůstanou neměnné.

Rady a tipy k výběru

Jak vybrat z těch všech solárních autonabíječek a panelů?

 

Na chatu či karavan?

 

Výběr se bude odvíjet od účelu použití. Pokud chcete mít elektřinu na chatě, zahradě či karavanu, v úvahu připadá buď 100W solární sestava, anebo 160W.

100W použijete, bude-li váš záměr mít elektřinu na svícení, nabíjení telefonu, rádia.

Zdali chcete všechny výše zmíněné spotřebiče užívat současně s TV či PC, volba padá na výkonný 160W panel.

 

Autonabíječka vždy po ruce, ve vozidle

 

Mít vlastní zdroj energie kdykoliv u sebe, je soběstačnost a pohoda. Nabíječky v zavazadlovém prostoru zaberou minimum místa, takže je máte vždy k dispozici.

Otázkou nastává, kterou zvolit. U nás seženete nabíječky v tvrzeném skle a 2cm silném hliníkovém rámu o výkonu 10 a 40W.

Vybrat si můžete i flexibilní panel o výkonu 50 či 100 W, které váží méně a a jsou tenké, 3 mm. Výkon však je o cca 10 % menší než u nabíječek ve skle.

 

Máte v úmyslu dobíjet baterii, protože dlouho bez nastartování stojíte? Jelikož dochází k mírnému samovybíjení, postačí vám 10W panel, který stačí při týdenní nečinnosti automobilu na jeden den připojit, aby se kapacita dostala do plusu.

Nebo chcete mít akumulátor vždy v nabitém stavu, i když jej denně používáte?

Silné nabíječky, 40 a 50 W, kdykoliv dostatečně dobijí vaši baterii, nebude-li zataženo. Pokud bude, bude během dne rovněž docházet k nabíjení, ale menší intenzitou.

 

Solární rychlonabíječka

 

V úvahu připadá i 100W flexi autonabíječka, jež, jak bylo řečeno, je o síle 3 mm a váze 3 kg (naleznete v sekci „Solární sestavy na chatu“). Tu využijete, máte-li v úmyslu mít třeba puštěnou hlasitou hudbu z autorádia nebo budete hodně topit (v nenastartovaném stavu) či přes měnič napětí využívat nějaký spotřebič na 220 V, 100W panel vám elektřinu bude dobíjet stejnou intenzitou jako domovní autonabíječky (bude-li slunce).

 

Velkým pomocníkem je i v situaci, kdy necháte na parkovišti něco puštěné či rozsvícené a baterii už nenastartujete. 100W panel vytáhnete a během pár desítek minut bude kapacita opět dostatečná, abyste mohli nastartovat.

Výhodou této nabíjecí sestavy je také to, že v kufru na ni můžete cokoliv pokládat. Zničit ji nemůžete ani tehdy, pokud na ni budete šlapat.

 

flexx

 

 

 

 

Stále si nejste jisti tou správnou volbou, nebo chcete s čímkoliv poradit? Jsme vám k dispozici na tel. čísle 792 400 474.